QQ filmiprogrammi korraldavad meie head sõbrad Tartu Elektriteatrist.Filmiprogramm:


22. august
21.45 „Päevad, mis ajasid segadusse“ (inglise keelsed subtiitrid)
Filmi režissöör: Triin Ruumet
Männimäe hoov (PrintBesti esine)

Allar (Hendrik Toompere jr) on noor mees väikeses Eesti maakohas 1990. aastatel. Ta ei tööta ega õpi, elab koos vanematega ja veedab aega omasuguste sõpradega pidutsedes. Ühel järjekordsel lõbusõidul semusid tuubil autot juhtides kihutab alkoholijoobes Allar teelt välja. Kummuli põllule maandunud masinast saavad kõik elusalt välja, kuid Allarile sellest ei piisa ja ta hakkab nüüd sihte otsima. Noormees kohtub kiireid rahateenimisvõimalusi pakkuva Juuliusega (Juhan Ulfsak) ja otsustab eelistada hämaraid metsatehinguid palgatööle saekaatris, kuhu tema isa (Hendrik Toompere) poega suunata püüab. Lisaks tekib Allaril lähedane suhe kohaliku tüdruku Nele (Jaanika Arum) ja linnast pärit Mariaga (Klaudia Tiitsmaa). Maale suvitama on sõitnud ka teisi linnanoori, kelle seltskonda proovib Allar vanadele sõpradele eelistada. Erinevaid variante kaaludes jätkab Allar pidutsevat eluviisi, kuni inimesed tema ümber hakkavad oma tegude eest maksma järjest kallimat hinda.
23. august
21.45 VÄLIKINO: „Sipelgapesa“ (inglise keelsed subtiitrid)
Filmi režissöör: Vladimir Loginov
Leola tänava garaažid // Leola 18

Maailm, meeste maailm avaneb sissevaateks poisikestest vanataatideni. Garaažimaja kõledas kajas joonistuvad välja meeste portreed masinate ümber, all ja sees, esi- ja tagapinkidel, habemega ja ilma, Võssotskiga ja ilma, pudeliga ja ilma, koeraga ja ilma. Valvurid, seenelised, kalamehed, kollektsionäärid, isad, perepõgenikud, kodutud, võlgnikud, viiuliivirtuoosid jt. Garaažiboksid kui elukola muuseumisaalid, pidu- ja töökoht, kus naise roll on olla autoremondi assistent.

Maja valvur leevendab tööaega käejoonte tundmaõppimisega. Garaažibaari perekondlik sünnipäevapidu päädib tantsukaraoke rütmis: "Me oleme mälestus. Me oleme tähtede mälestus üksteisest. Me oleme kaja. /---/ Me oleme üksteise kauge kaja."

Oma ajast heietavad mehed ja oma aega ootavad autod vahetuvad oma aega ootavate meeste ja oma ajast pajatavate masinatega. Laulu ja tantsuga, roolis või lükates. Valvurite silma all jõuab aastaring ilutulestikuni.

24. august
21.45 VÄLIKINO: „Teesklejad“ (inglise keelsed subtiitrid)
Filmi režissöör: Vallo Toomla
Uueveski trepid

Anna (Mirtel Pohla) ja Juhan (Priit Võigemast) loodavad rikaste sõprade maamajas puhates oma suhteid parandada. Ühel õhtul on nad aga sunnitud pakkuma öömaja tormi kätte jäänud paarikesele, kes peab neid ekslikult maja omanikeks. Haarates kinni oma uutest rollidest, alustavad nad mängu, mis viib nende suhte hävingu äärele.25. august 
21:45 VÄLIKINO„November“ (inglise keelsed subtiitrid)
Filmi režissöör: Rainer Sarnet
Kaevumägi 


Film on ainest saanud Andrus Kivirähki romaanist "Rehepapp ehk November”.
"November" on fantaasiafilm, mis põhineb eesti mütoloogial, seal saavad kokku maagia, must huumor ja romantiline armastus. Tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus liiguvad ringi libahundid, katk ja vaimud. Külainimeste peamiseks mureks on, kuidas elada üle külm ja pime talv. Selle jaoks pole miski tabu. Varastatakse üksteise, saksa mõisnike, vaimude, kuradi ja Kristuse tagant. Et endal elu sees hoida, antakse hing kratile - puust ja rauast olendile, kes aitab peremehel rohkem varastada. Varastamine on muutunud ainsaks kinnisideeks ja külainimesed ise hingetuteks olenditeks, kes meenutavad üha rohkem kratte. Filmi peategelane on noor talutüdruk Liina (Rea Lest), kes on lootusetult ja õnnetult armunud külapoiss Hansu (Jörgen Liik). Igatsus paneb tüdruku jooksma libahunti ja hüppama jääkülma tiiki, ta on valmis armastuse nimel surema. Pragmaatiliste talupoegade ette tõuseb küsimus: kas elu, mis nii suure vaevaga kätte võideldud, on üldse midagi väärt, kui selles puudub hing? Filmis kohtuvad Eesti paganlik ja Euroopa kristik mütoloogia. Mõlemas otsitakse imet, ürgset jõudu, mis elu hingestaks.